Takım

Takım

Av. Arb. Cengiz SAYIN Çözüm Ortağı

 

Avukat Arabulucu Cengiz SAYIN, 1967 yılında Aydın’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Aydın’da tamamlamış, 1985 yılında Kuleli Askerî Lisesi’nden, 1989 yılında Kara Harp Okulu’ndan, 1993 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, 2007 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalında tezli yüksek lisansını tamamlamıştır. Hâlihazırda Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Özel Hukuk Anabilim Dalı'nda tezli yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. İyi seviyede İngilizce bilmektedir.

Avukat Arabulucu Cengiz SAYIN, Millî Savunma Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı'nın çeşitli kadrolarında jandarma subayı, öğretim görevlisi ve müfettiş olarak çalışmış, ayrıca Jandarma Genel Komutanlığı Hukuk Hizmetleri Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 2018 yılında emekli olduktan sonra avukatlık, arabuluculuk ve bilirkişilik yapmaktadır.

Avukat Arabulucu Cengiz SAYIN, özellikle İdare Hukuku, Kolluk Hukuku, İş Hukuku, Sosyal Güvenlik Hukuku, Tazminat Hukuku, Miras Hukuku ve Ceza Hukuku alanlarında bilgi ve tecrübe sahibidir.