Girişim Sermayesi Yatırımları Departmanı

Girişim Sermayesi Yatırımları

Girişim Sermayesi Yatırımları Departmanı, Alanya Hukuk Hukuk Bürosu altında yalnızca kendisini bu alana adanmış çalışan bir takımdır. Bu sebeple, girişim sermayesi yatırımları alanına özgü uzmanlık gerektiren bilginin derlenmiş biçimde bulunduğu, ülkemizdeki ender çalışma gruplarından birisi olma özelliğini taşımaktadır.

Alanya Hukuk, temel olarak ilgili faaliyetleri kapsamında girişim sermayesi fonu ve melek yatırımcı müvekkillerinin yatırımlarını sorunsuz gerçekleştirmelerini sağlamak üzere tüm hukuk süreçlerini idare etmektedir.

Fonların kuruluş safhalarına ilişkin danışmanlık da dahil olmak üzere, müvekkillerimizin özellikle yatırım süreçlerinde ihtiyaç duydukları tüm sözleşmelerin hazırlanması ve müzakerelerinin yürütülmesi temel iştigal alanımızı oluşturmaktadır.

 

Bu kapsamda aşağıdaki hizmetler, bunlarla sınırlı olmamak üzere büromuz tarafından girişim sermayesi yatırımcılarına sağlanmaktadır:

 

 

  • Müvekkile özel tasarlanacak, yatırım faaliyetleri için gerekli bilumum standart dokümantasyonun hazırlanması, 
  • Birlikte yatırım veya başka bir lider yatırımcı altında yatırıma girme halinde üçüncü kişilerden gelen sözleşmelerin revize edilmesi, 
  • İlgili yatırım işlemleri boyunca ve öncesinde gerekebilecek hukuki incelemelerin (due diligence) yürütülmesi ve
  • Yatırım sözleşmelerinin hazırlanması, müzakere ve revize edilmesi ile kapanış süreçlerinin yürütülmesi işleri.

 

Sayılanlara ek olarak Alanya Hukuk, hukukun her alanında hizmet sağlayabilen yapısı sayesinde yatırım sonrası evrede de portföy şirketlerine ilişkin süreçlerde gerekebilecek A'dan Z'ye tüm hukuk ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Departman genel iş bilgeliğini korumak amacıyla her daim birkaç girişimi de müvekkil portföyü içerisinde tutmakta, böylece genel olarak işi ve karşılıklı beklentileri her daim doğru okuyabilmeyi hedeflemektedir.

Girişim Sermayesi Yatırımları, girişim sermayedarlarının Amerika'da gerçekleşen yatırımlarında ise San Francisco irtibat ofisi ile beraber tam entegre bir sistematik dahilinde hizmet verebilmektedir. Bu kapsamda şirketlerin Delaware'a taşınmasından, convertible note veya preferred equity yoluyla yapılacak yatırımların tüm safhalarıyla beraber yürütülmesi hizmetleri sağlanmaktadır.

 

Seçtiğiniz konu hakkında uzman ekibimizi görüntülemek için tıklayınız.