Takım

Takım

Av. Barış DURNA Kurucu Ortak

 

Alanya Hukuk Bürosu’nun kurucu ortağı olan Barış DURNA Alanya’da doğmuş ve ortaöğrenimini Hasan Çolak Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. 2014 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2018 yılında onur derecesiyle mezun olmuştur. Aynı yıl Ankara Üniversitesi’nde Özel Hukuk dalında tezli yüksek lisansa başlamıştır.  Avukatlık yasal stajını Ankara Barosu’nda tamamlayan DURNA,  Antalya Barosu’na kayıtlı olarak mesleğini icra etmektedir.
 
DURNA üniversite yıllarında aktif bir öğrencilik süreci geçirmiştir. Lisans 2. sınıfta değişim öğrencisi olmaya hak kazanarak bir yıl boyunca Utrecht Üniversitesi’nde Uluslararası Hukuk ve Avrupa Hukuku alanlarında dersler almış ve bu süreçte Amsterdam'da uluslararası bir hukuk firmasında staj görmüştür. 2017 yılında Ankara Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği ortaklığında düzenlenen Sosyal Girişimcilik Çalıştayı’nda projesi ödül alan DURNA, genç girişimci seçilerek Londra’ya gönderilmiş ve bir yenilenebilir enerji şirketinde 3 ay boyunca Patent Hukuku alanında çalışmalar yapmıştır. Yasal avukatlık stajı süresince Ankara’da kurumsal bir hukuk bürosunda çalışarak Ticaret Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Aile Hukuku ve Ceza Hukuku ağırlıklı olmak üzere çeşitli alanlarda tecrübe edinmiştir.
 
Boğaziçi Üniversitesi’nde Akademik İngilizce Hazırlık Eğitimi almış olan DURNA ileri seviye İngilizce ve Galatasaray Üniversitesi’nde almış olduğu Fransızca dil eğitimi sayesinde de orta seviye Fransızca bilmektedir.